• Narciso Rodriguez for Him EDT-نارسیس رودریگز فور هیم تویلت
 • Narciso Rodriguez for Him EDT-نارسیس رودریگز فور هیم تویلت
 • Narciso Rodriguez for Him EDT-نارسیس رودریگز فور هیم تویلت
 • Narciso Rodriguez for Him EDT-نارسیس رودریگز فور هیم تویلت

Narciso Rodriguez for Him EDT

نارسیس رودریگز فور هیم تویلت
مردانه
مشخصات رایحه
گروه بویایی: معطر فوژه
عطار: فرانسیس کرکجان
طبع: گرم
مشخصات تولید
نام برند: نارسیس رودریگز
کشور مبدأ: ایالات متحده
سال تولید: ۲۰۰۷
 • عاشقشم
  18
 • می پسندم
  21
 • نمی پسندم
  6
 • - 25 سال
  0
 • + 25 سال
  7
 • + 50 سال
  1
 • روزانه
  5
 • رسمی
  2
تعداد رای های ثبت شده : ۶۰
امضای من
۴
باید تست کنم
۱۹
در برنامه خرید
۳

ترکیبات اعلام شده

برگ بنفشه مشک کهربانعناع هندی

توضیحات

نارسیس مردانه یا نارسیس فور هیم اولین محصول مردانه این برند است که در سال 2007 به بازار آمد (کمی بعد از جفت زنانه خود) شرکت نارسیس رودریگرز این دو محصول خود را به عنوان بهترین ها معرفی کرد در واقع این ادعای کارخانه حقیقت داشت این محصول بویی مردانه داشته و الهام گرفته از عطر های دهه 90 قرن گذشته است که به شیوه ای خاص و هنرمندانه مدرن شده است.  Narciso Rodriguez for him بسیار مناسب برای موقعیت های رسمی است.

 

درحال بارگذاری قیمت فروشگاهها

نمره کاربران

رایحه
۸.۷
پخش بو
۸
ماندگاری
۷.۸
طراحی
۸
تعداد رای های ثبت شده : ۱۳۴
نظر شما:
رایحه
پخش بو
ماندگاری
طراحی

نظرات کاربران (۱۸۷ نظر)

راهنمایی مطالعه نظرات :
* نظرات اصلی که بدون خط آبی هستند نظرات مرتبط با محصول می باشند. نظرات پاسخ که با خط آبی هستند ممکن است از بحث در مورد این ادکلن فراتر رفته باشند.
** برای مطالعه نظراتی که صرفا مرتبط با این محصول هستند نظرات اصلی را مطالعه نمایید.
پاسخ ها را رد کن

با اولین تست از این عطر ناخود اگاه یاد خاطره های خوش تو زندگیم افتادم"یه عطر ملایم ولی نه در اولین تست عطریه که کمی حوصله میخواد من که کلی حال کردم باهاش ولی عامه پسند نیست و انتطار نداشته باشین از همه بازخورد خوب بگیرین صد در صد کار نیشیه
۱۶ بهمن ۹۵

با عرض ادب خدمت همه ی اهالی عرصه عطر
با نوشتار دوستان، بی نهایت مشتاق تست این اثر و همچنین بلو نواغ شدم. میخواستم اگه امکانش هست جایی رو معرفی کنید تا به این مهم برسم
به امید این که بعد مدت ها بتونم گمشدمو پیدا کنم.. 
سپاس
۰۹ بهمن ۹۵

این کار منو عاشق خودش کرده و در خریدش شک نکنید در یک کلمه بی نظیره و کلمه ها از توصیف حس کردن این کار عاجزن.اما اینو هم بگم کار سنگینیه شاید با هر شخصیتی سازگار نباشه
۰۶ بهمن ۹۵

این کارو امروز ندیده خرید کردم کار اکتبر 2015 هست.قبل اسپری از داخل جعبه که بوش کردم لبخند مرموزی روی لب هام نشست لبخندی بسیار مشتاق برای کنجکاوی .خط بوی آرام وفلورال اما در درون پرانتزی،به وسعت تمام نگفته ها ندیده ها و ناشنیده ها ، کنجکاوی و سوال.

این کار نه مدرنه نه کلاسیک اما شما رو به سفری تکان دهنده میان کار های کلاسیک میبره ام در عین حال با یه کار نیش و خاص روبرو هستید که میگه نه هرگز قبلا چیزی مثل این نبوده.

"خاکستری"
شاید مرموز ترین رنگ همین باشه!شاید اصلا رنگ نیست یک هویت باشه...
نه تاریکی مطلق نه نور مطلق ، آمیزش تاریکی و نور .

بله آمیزش صلح گونه ی تاریکی و نور ، وقتی این کار رو استشمام میکنم برای من تداعی گر قایقی یک نفرست در شرق ترین شرق ها ، هنگام غروب ، آنگاه که خورشید مدتیست سر به گریبان فرو برده ، اما همچنان ندای او در گرگ ومیش گونه ی پیش از شب باقیست. با پارویی چوب دست گونه در این سکوت و انزوا ، هر از چند گاهی پارو به آب میزند و این سکوت با صدای نوازشگر آب در هم آمیخته میشود. این قایق تمایل به حرکت ندارد و این حرکت آرام و جبر گونه اش تنها و تنها اختیار قایق سوار است.

فضای دشوار و سختیست اما گویا کلید ماجرا قایق سوار است ، او با اختیار و آرامش این را انتخاب کرده این فضا را میپسندد و شاید هر شرایط دیگر را هم...

زمان که بر این اسپری میگذرد از حجم خاکستری آن کاسته میشود و به صبح و طلوعی شگفت انگیز می انجامد و به آن خاصی خود نزدیک تر میشود هنگام طلوع ، آنگاه که بوی طبیعت و گلی اش بر عرشه ی قایق کوچک رسید میبینیم که بی صدا فریاد میزند تاریکی هست اما برای فرا رسیدن این لحظه ، برای رقص بی پایان نور...

به هر حال باز هم دلیل نمیشه ندیده بخرید.تست کنید و زمان بدهید.
ممنون که تحمل کردید.

۳۰ آذر ۹۵

در این تنهایی سایه نامریی تا ابدیت جاریست. 
۰۴ دی ۹۵

حتما حتما حتما قبل خرید تستش کنید. بعید میدونم بوی همه پسندی داشته باشه. بوش خیلی خیلی خاصه. 
۰۷ مهر ۹۵

درود 
میخواستم بدونم تفاوت نسخه معمولی با نسخه پرفیوم این کار چیه؟ 
باسپاس
۰۲ مهر ۹۵

مگه این کار نسخه پرفیوم هم داره؟
۰۸ دی ۹۵

ناصر
سلام دوستان عزیز
به سام عزیز 
من امروز این کار که واسه می ۲۰۱۵ بود گرفتم راستش خیلی ماندگاریش خوبه الان نزدیک به ۳ ساعته که اسپری کردم خانومم میگه فضای خونه از رایحه ارومش پر شده تقریبا ۳ اسپری انجام دادم
من شاید توقع کمی دارم . واسه تو چطوریه؟
۲۲ شهریور ۹۵

درود ناصر عزیز,


من عرض کردم به شما که ماندگاریش پایین آمده . ناصر عزیز, ادامه ی متن به تولیدات جدیدش که ماندگاری قابل قبولی داشته و تولید بعد از آگوست ۲۰۱۵ اشاره کردم. ملاک رو بر تولید و تاریخی که اشاره کردم بگذارید دوست من. بعد از آگوست ۲۰۱۵. زیر جعبه batch code رود ر سایتهایی مثل Checkcosmetic یا checkfresh چک کنید . ضمنا عطر جدیدتون مبارک باشه. Herod و Pegasus همچنین Oajan کارهای معقول  این خانه هستند. هرچقدر از زمان اسپری میگذره , بهتر میشه. پرداخت مناسبی از تنباکو.و بدلیل شیرینی زیاد مناسب زمستان و بیشتر لباس فرمال.
شاد باشید دوست عزیز.
۰۸ مهر ۹۵

نارسیس رودریگز فور هیم

هنر معماری کورکجان رو در کارهای دیزاینر از کارهای نیش بیشتر دوست دارم. 
دوست داشتن یک عطر چند گونه ست:
الف) جلب توجه و شامه ی شما
ب) جلب احساسات و عواطف مزمن شما
ج) جلب موود لحظه ای شما
د) جلب از طریق خاطرات شما
و.. 
فور هیم رو بار اول‌که بو کردم تمام اراده ی من رو در اختیار گرفت. فور هیم عطری بر محوریت برگ بنفشه ست. اما این چیزیه که یک رویو نویس ساده روی کاغذ میاره. وقایع بیشتری در پس پرده رخ میده. برگ بنفشه رو متاسفانه خیلی بد توصیف میکنن در رفرنس ها. بطور‌خلاصه برگ بنفشه بویی ما بین پوست خیار خیس و پوست خشک شده ی خربزه ست. و این دلیلی هست که بعضی ها اون رو بوی خیار فرض میکن و به غلط اعتقاد دارن درونش از عصاره ی خیار استفاده شده و بعضی هم بدلیل اشتراک در نت برگ بنفشه اون رو مشابه دیور فارنهایت میدونن که از اساس این مقایسه غلطه. هر چند که هر دو رو فوژه میدونن بعضی ها. 
فور هیم پیکر شورستیز مردانه ایه که مشقت و مرارت رو دوست داره و به قول نیچه : il faut tuer les passions. یعنی فرباد میکشه که شورها را باید کشت. فور هیم هرگز نمیتونه حتی ثانیه ای زنانه باشه. چرا که از ظرافت های زودرنج گونه ی زنانه کاملا به دوره. تعریف واقعی جنسیت در یک عطر رو میشه به عهده فور‌هیم گذاشت و خیالمون‌راحت باشه که از پسش بر میاد. فور هیم سند خاتمه ی دورانی هست که شما رو با لفظ پسر خطاب میکردن. اکنون میتونید خیالتون راحت باشه یک مرد هستین. این چهره ی مردانه ی تب آلودِ متفکر و مولف و تحقیر گریزِ فور هیم نه فقط ظاهری که کاملا بطنی و درونی شده‌. 
"خاموش میکنم چراغ را.
آنچه نمیبینم
زیباتر است. "
این فلسفه ی وجودی فورهیم هست. انزوای خود تدبیر کرده ای که با معرفت و شهود و آگاهی اغنا شده. به دور از مغلق و ادا و تمیکن از غرائز. روح شرقی مخدر گونه ی مشقت پذیرِ آرام اما عمیقش من رو یاد اوکی یوئه های ژاپنی از دوران سن گوکو و آزوچی میمویوما و توکاگاوا میندازه که تصویر سرد و عمیق و سنگین نظامیان یا هایکوپردازان ژاپنی رو نمایش میده که غرق در فکر (نه اندوه) بودند و برای مثال از زبان ماتسوئو باشو میخونیم که:
برکه ی کهن/ جهیدن غوکی‌/ آوای آب‌ ..
که این هایکو اوج شعور و آگاهی بشر هست و رسیدن به مرتبه ای از شهود رو نشان میده که میتوان درون خانه غرق در سکوت و انزوا بود اما از افعال جهان‌آگاه بود. 
این انزوا و سکوت با محوریت رایحه فلزی-سبز-سرد-بی روح و بی لکنت برگ ویولت اجرا میشه‌ . و اون شعور و شهود و آگاهی شرقیِ کاراکتر این عطر با آکورد امبری نشان داده میشه که دقیقا قطب مخالف ویولت هست و بر‌عکس ویولت پر از روح و تقلا و زندگیه که در بطن و قلب کاراکتر‌پنهان شده و برجسته ش نمیکنه تا جزو رازهای کاراکتر‌بمونه. و همچنین میل و آمادگی برای پذیرش مرارت ها رو در نیم رخ پچولی سنتتیکش کاملا واضح میشه دید. و مشک کثیف که از نوع امبرته و سنتتیک هست در کنار لبه های بنزوئینی این کار جامه ی قاطع و صریح این کاراکتر رو میسازه. 

تشابهش با آیریش توئید یکی‌ در درنگ و تامل در ادای کلمات هست که برای هر واژه و هر نت و هر رایحه درنگی توام‌با یقین و تفکر صورت میگیره و از شوریدن و شوراندن پرهیز میکنه. که این فعل رو ویولت و امبر در هر دو انجام میدن. فضای پر غباری که با هر نت شفاف و واضح تر میشه. 
این اتفاقات بسیار ساده میفته. سناریوی منظم و دکوپاژ صریح و مستقیم این عطر با بازی به جا و مناسب و به اندازه ی پرسوناژها جای شبهه یا تردیدی رو برای ادام احترام به کسی که این عطر رو زده باقی‌نمیگذاره. 
نارسیس رودریگز فور هیم محل تقاطع روح شرقی و روح غربی در یک‌ سکانسه. 

(این توضیحات به این معنا نیست که برید بلایند بای کنید . فقط کاراکتر عطر رو در حد برداشت های خودم توضیح دادم. اگر‌ کاراکتر شما نیست اصراری بر خریدش نداشته باشین). 
۱۵ خرداد ۹۵

استاد ایکارس عزیز، 

در آغاز ، بی‌ نهایت سپاسگزارم که دانشتون رو از من دریغ نکردید . این سخاوتِ برگرفته از بزرگی و معرفت دوباره و دوباره به من بسیار آموخت.

من این عطر رو سالهاست مطالعه می‌کنم، چه از زاویه ی ساختار و چه ارتباطی‌ که از لحاظِ حسی با اون دارم. این متن شما برای من "رُمان ِ این عطر بود" . رمانی که تمامِ زاویه‌های تاریک و ندیده شده رو "استادانه " برای من روشن کرد. پرداختِ شما سطح و عمق رو آنچنان در هم گرفت که تا پنهان‌ترین خصوصیاتِ شخصیتی من در اون لمس شّد. این تحلیل چکیده ی اولین رویای سازنده‌ٔ این عطر از تولد تا انتها بود.این متن اولین و آخرین مصاحبه ی خصوصیه من با خودِ خودِ Narciso rodriguez for him بود ...
ممنونم استاد................. 
۱۵ خرداد ۹۵

ایکاروس گرامی
درست مثل تق نارسیسو فور هیم برام قابل درک نیست این و گوچی پور هوم یک تنها عطریایی هستن که بدون تست خریدم رایحه ای شبیه به رایحه ملات سیمان داره (جعبه وشیشه خاکستری این عطر شاید اشاره ای دارن به این مطلب )ملاتی که با اب شوروگرم وجلبک زده تانکری درست شده که قبلا گلاب توش ریخته بودن .با همه اینها بطری وبخصوص افشانه با کیفیتی داره و با وجود تولیت بودنش ماندگاری وپخشش بالاست به امید روزی که با هم کنار بیایم
۱۶ خرداد ۹۵

به ایکاروس گرامی
مشک با اینکه تو اکثر عطر ها مز ه ای شور داره بعضی محصولات با پایه مشک طعمی شور ندارن مثل ماسک راواژور فردریک مال دو تا سوال دارم اول اینکه واژه مشک فقط به ماده ای که از اهوی ختن بدست میاد باید اطلاق بشه ومثلا ماده ای که از گربه زباد بدست میارن اسم دیگه ای داره دوم قبلا اشاره کردید که مواد طبیعی حیوانی به دلایل مختلف تو صنعت عطر سازی دیگه استفاده نمیشن ایا انواع مصنوعی بر اساس فرمول مواد طبیعی ساخته میشن یا درکنار بقیه ترکیبات عطر رایحه ای مشابه بوجود میاد. خوبه انواع مشک وعنبر(تفاوت عنبر وکهربا) رو هم بیان کنید. ممنون
۱۸ خرداد ۹۵

چند نفر از دوستان در رابطه با reformulate شدنِ این عطر و تغییر توی پخش و ماندگاریش صحبت کرده بودند، فکر کردم چند مورد رو تقسیم کنم ،، چون نزدیک به ده‌‌‌ سال هست این عطر رو تقریبا هر روز استفاده می‌کنم و با تغییراتش کاملا آشنام . 

اوایل مستقیم از خودِ Narciso rodriguez میخریدم بعد چون مرکزِ فروشِ مستقیمِ این کمپانی در انگلیس ادامه پیدا نکرد مجبور بودم از فروشگاه‌هایی‌ که کمپانی پیشنهاد میکرد خرید کنم . مثلِ Harrods یا johnlewis .. همیشه هم دو ۲ تا میخریدم چون هر روز استفاده می‌کردم.. و هنوز هم همینطوره ! 

این عطر سالِ ۲۰۱۳ تغییرِ "اساسی‌" کرد ! از لحاظِ پخش و ماندگاری به شدت آسیب دید . چون ساختارِ خطی‌ داره و عطریی هست که تغییرات توی scent کاملا مشخص و تقریبا با زمان بندی انجام میشه ، این کوتاهیِ زمان توی مراحلِ عطر و سرعتِ تغییرات به شدت توی ذوق میزد ، همینطور توی شخصیتِ scent به طرزِ بدی تاثیر گذاشته بود. برای همین من روزی ۳ ml استفاده می‌کردم ! عطری که سابق با دو یا سه‌ spray من رو راضی‌ می‌کرد از ۲۰۱۳ به شدت ضعیف شد. تردیدی نداشتم که محصول تقلبی نیست و کاملا از ابتدای تولید ضربه دیده بود.

بطری ،ظاهر و همه چیز مثلِ سابق بود ، فقط batch code که پایینِ بطری ثبت شده بود خیلی‌ بی‌ رنگ بود. به هرحال به دلیلِ علاقه و وابستگی زیاد به این عطر کماکان استفاده می‌کردم. توی خرید‌ها وقتی‌ دوباره ۲ تا خریدم متوجه شدم یکی‌ از عطر‌ها batch code واضح مثلِ سابق رو داره .و کیفیتش هم دقیقا مثلِ سابق برگشته بود !  اونی‌ که ضعیف بود تولیدِ ماهِ می ۲۰۱۵ و اونکه دوباره مثل سابق بود تولیدِ آگوست ۲۰۱۵ بود. بعد از کلی‌ کنجکاوی و ایمیل به کمپانی متوجه شدم عطر دوباره از آگوستِ ۲۰۱۵ به کیفیّتِ نزدیک به سابق برگشته و خوشبختانه هنوز هم ادامه داره !

اگر مثلِ من به این عطر علاقه دارید ، تولیدِ بعد از تاریخی که عرض کردم رو حتما امتحان کنید. 
۲۹ خرداد ۹۵

عرض ادب دوستان عزیزم 
امیدوارم که شاد و سلامت باشید
سامِ عزیز چند کامنت بالاتر از بازگشت پخش و موندگاری اولیه این عطر سخن گفتید با توجه به اینکه حدود دو ماه و نیم از اون کامنت میگذره و احتمالا شما در این مدت باز هم از این عطر خرید داشتید خواستم بپرسم که پخش و موندگاری For Him به قبل از ریفورموله برگشته یا اینکه اون مورد خرید جدید شما استثناء بوده
سپاسگزارم 
۱۲ شهریور ۹۵

Sherlock_Holmes عزیز,,

batch code رو ته جعبه چک کنید, ازپارسال  به اینطرف من دو بار این عطر رو خریدم, و در هر خرید دو بطری . کاملا راضی بودم . در کامنت بالا اشاره کردم که batch code انتهای جعبه رو قبل از خرید چک کنید. از آگوست به اینطرف ,, قبل از این تاریخ رو به هیچ عنوان نخرید. قبلش قاعدتا باید تولید ماه "می " باشه که به درد شما نمیخوره """" از جای مطمئن خرید کنید """" ! 
این عطر بدلیل ساختمان بطری و مکانیسم اسپری fake سازها نمیتونند درست درش بیارند. داخل بطری Narciso ها  یک کیسه هست که مایع در اون قرار داره ( یکبار عطر من شکست ) و اتصالش به اسپری و بطری کار کمپانی هست نه fake ساز, و اگر نه طی د مدت کوتاهی شدید نشت میکنه. 
اما,,,, من خرید دوستان از amazon رو دیدم که عطر دستکاری شده بود. معمولا عطر رو میکشند و مایعات دیگه اضافه میکنند. که نمیتونند اسپری رو درست مثل کمپانی جا بندازند. اینها هم نشت میکنه.
اما خود عطر .. شرلوک عزیز,,  بعد از اسپری روی پوست نارسیسوی "درست" قوی هست,, انقدر که تا نیم ساعت شامه رو میزنه و پر میکنه .سبز خیلی خیلی پر رنگ !! حدود یک ساعت زمان میبره تا عطر آغاز به تغییر کنه.روند تغییر تا سه ۴ ساعت ادامه داره و عطر روی نوت آخر شاید تا روز بعد هم روی پوست بمونه . فرمول بد یا مشکل دارش از ابتدا عطر با همین کاراکتر اما شامه زده نمیشه ,, یا بهتر بگم خوشاینده .ملایم تره .شامه رو پر نمیکنه. بعد از ده دقیقه کاملا تغییرات در اون آغاز میشه.یک ساعت بعد روی مشک عطر رو به پایانه .
بر قرار باشی .
۱۲ شهریور ۹۵

سام عزیزم درود بر شما. بچ کد عطرم رو چک کردم متاسفانه تولید ژوئن 2015 هست یعنی دو ماه تا آگوست فاصله داره:( واقعا حیف شد. سام مهربان دیشب که کامنت های چند روز گذشته رو مرور میکردم، اگر اشتباه نکرده باشم chene و daim blond از لوتنس رو خریداری کردید. خیلی خوشحال شدم.تبریک عرض میکنم سام عزیز. سپاس که تجربیاتت رو با ما قسمت میکنی.کمافی السابق از کامنتهای پربارت بهره میبرم. پاینده و پیروز باشی. یا حق.
۱۲ شهریور ۹۵

درود بسیار به فریار عزیزم..

سپاسگزارم فریار جان ... دلم برای شما تنگ میشه ,, نیستید فریار عزیز :) 
بله قبل از آگوست متاسفانه مشمول تغیرات بودند. 
فریار جان , چند وقت تصمیم گرفته بودم خرید رو متوقف کنم. بین دوستان اینجایی ,,سرگرمی بازی با essential ها رو من هایپ کردم !! در طول این روند و مبادله ی فرمول های من در آوردیبا همدیگه lol قضیه ناگهان خیلی جدی شد و یکی از دوستان بشدت تحت تاثیر این بازی با اسسنتیاال قرار گرفت و ناگهان اعلام کرد تصمیم گرفته که تعداد زیادی از عطرهای مجموعه اش رو بفروشه !! هرچقدر اصرار کردیم که کوتاه بیان ,, نشد که نشد !! خلاصه این یکی دو هفته هرچقدر در این مدت خرید نکرده بودم جبران شد !!!De Profundis رو که داشتم , اگر یادتون باشه در موردش گپ زدیم. ۱۰ تا لوتنس دیگر رو هم در نظر داشتم, Chene و  و Louve و Datura Noir رو از ایشون و Daim رو از فروشگاه گرفتم. همه خوبند .
اینجا lutens اصلا برند گرانی نیست فریار جان ,,۵۰ میل لوتنس ۷۵ پوند هست که در قیاس با بسیاری دیزاینر ها حتی ارزانتر هست. متاسفانه در ایران بعضی خانه ها کذایی قیمت گذاری شدند 
Chene یکی از بهترین کارهای Oak ..
Daim با توجه به خرید قبلی میدونم میپسندینش 
De Profundis هم که این روزها از من جدا نمیشه ..
حتمن برای خرید در نظر داشته باش فریار جان .. اطمینان دارم هر سه رو دوست خواهی داشت .
بر قرار باشی فریار جان .
۱۲ شهریور ۹۵

سام عزیزم درود بر شما.به خدا من هم دلتنگ شما هستم. ولی گرفتاری های کاری مانع حضور بیشتر در عطرافشانه. سام جان ....fill en از لوتنس تهران نایابه،سفارش خرید دادم قراره فردا به همراه vetiver geranum  تحویل بگیرم.حسن جان کبیری کلی عطر نیش درو کرده(کلاغها خبر آوردن) اما صداش رو در نمیاره. از جمله چند تا از کارهای لوتنس ، که با همدیگر راجع بهش گپ و گفت داشتید رو خریداری کرده. بیشتر از این نمیگم که مزه ش میره. سام مهربان حتما مواردی که گفتید در لیست خرید پاییز و زمستون قرار میدم. خیلی خاطرت عزیزه. پاینده باشی یا حق.
۱۲ شهریور ۹۵

سام عزیز 
سلام و وقتتون بخیر.از datura noir و daim blond گفتید و از این که فرمودید هر دو خوب هستند.دکتر دایم رو شرح دادن اما میخوام نظر شما رو در مورد این دو عطر بدونم و همچنین un bois vanille.ممنون میشم اگه لطف بفرمایید و نظرتون رو در مورد این سه عطر بگید.با سپاس فراوان.
۱۲ شهریور ۹۵

درود deadhead عزیز ,,
بگذار اینطوری براتون بگم,,در مورد این خانه..
من باور دارم lutens از سواد و اطلاعات من نسبت به عطر خیلی بیشتره ,, و این دقیقا همون چیزی هست که من رو به طرفش جذب میکنه. چون باید دنبالش بگردم , جستجو کنم , بپرسم,, بخوانم تا منظورش رو بفهمم. اساسا ریشه ی علاقه ی من به عطر همینه . لذت میبرم deadhead عزیز. بعد کانسپت ها و موضوع هایی که عطر ها به تصویر میکشند رو مجسم میکنم. از زاویه ی نگاه عطر ساز به اون تصویر و منظوری که خواسته بسازه عطر رو تماشا میکنم. هشت  ساعت نمایش , پیچیده در عطر . شگفت انگیز ترو نزدیک تر از این به "حس" در هیچ سالنی روی پرده نمیره. 
توی عطر های این خانه پوشیدنی ترینش رو همون ۱۰ عطری که اینجا عرض پیدا کردم. ساده ترین منظور رو در Ambre sultan دیدم.به مارکتینگ نزدیک بود. بعدی chergui بود که وزش باد (chergui) در صحرا بود, میتونستم بفهممش . fille en که در موردش زیاد گپ زدیم و بی نظیره .  chene رو که گرفتم , تا بهترین بلوط و کیفیت متوقف شدم,, تا اینکه ایکاروس عزیز تصویر عطر رو برام توضیح دادند . در مرور عطر و این تصویر ,اونشب چند ساعت از زمان خوابم گذشته بود و دلم نمیومد تماشای نمایش عطر روی مچ دستم رو از دست بدم ! 
Datura اسم گیاهی و گلی ست زیبا,, شیپوری شکل که به دلیل کشنده بودن (Toxicity) , به شیپور شیطان معروف هست یا زنگ جهنم و شیپور فرشتگان و و !! البته گویا خواص پزشکی زیادی هم داره.که در اینجا منظور نیست. Noir  به مفهوم تاریک هست . عطر از این اسم و داستانهای مربوط به این گل  الهام گرفته. اما مسیر عطر کاملا خلاف این صفات حرکت میکنه و بیشتر شبیه به بهشت میمونه .هنوز کانسپت عطرروی scent  برام روشن نیست و در اولین فرصت باید پیداش کنم.اما قسمت کم اهمیت تر ماجرا از دید من , بوی عطر ... creamy ( خامه ای ) پر از floral و گلهای سفید( نه زنانه و ظریف).. و نارگیل .. کمی پودری اما کاراکتری با شکوه . نوتی تمام نمیشه,, در مسیری هماهنگ ادامه داره..
Daim blond .. Daim به مفهوم جیر زرد هست. که در این کانسپت با blond همراه شده. این عطر" در من "یعنی تصویر و جنس Atelier با یک کت بلند  جیر سفید یا کِرِم رنگ بسیار زیبا,,وقتی آخر هفته شبی پاییزی یا زمستانی به یک میهمانی دعوت شده ! همون جنس, همون سادگی اما با آرایشی بیشتر ,, اما شیک و درست ! در این عطر marilyn monroe با کت جیر Malo وجود داره ! شیرین.., زرد آلو ,,( بهترین نوع اون ), از cardamon گرفته تا iris همه لطافت و جنس جیر رو بالانس میکنند. عطر بسیار جذابیه .یقینا پر بازخورد.دوباره کانسپت این عطر هنوز برای من کامل نیست..

Un Bois Vanille رو اندازه ی یک میل از یکی از دوستان گرفتم و هنوز اقدام به خریدش نکردم. اما یکی از بهترین پرداخت های وانیل و چوب بود.انقدر که دلم نمیاد gourmand صداش کنم ! بوی وانیل,, کارامل و نارگیل اما تاریک و گویا روی حرارت قرار گرفته. ریچ , تاریک , وانیل بسیار بالانس .
اینها از لوتنس رو لیست کن deadhead عزیز ..
Santal Majuscule
Daim blond 
Five O`Clock Au Gingembre
Un Bois Vanille
Datura Noir
Louve
Fumerie Turque
Feminite du Bois
Chene
Vetiver Oriental 
De Profundis
شاد باشی دوست من .
۱۳ شهریور ۹۵

البته deadhead عزیز,, 
این سواد و اطلاعات رو اول متنم , در جمله , به مفهوم زیاد جدی نگیرید ,,  منظورم تجربه ی عطر هایی بوده که تا بحال داشتم و تست کردم .
۱۳ شهریور ۹۵

سام عزیز
سلام.وقتتون بخیر،نفرمایید عزیز جان ،منت گذاشتید سر بنده.خیلی لطف کردید.
ممنون از توضیح زیباتون. لذت بردم واقعا.حتما لیست رو چک میکنم و میرم برای تستشون.شما از وطن دور هستید با این حال بنده احساس میکنم که همین جا هستید و خیلی نزدیک.ایشالا هر جا که هستید دمتون گرم و سرتون خوش باشه.پاینده باشید.
۱۳ شهریور ۹۵

سام عزیز خیلی لطف کردی برادر، دمت گرم 
خوشبختانه سری قبلی که واسه خرید رفته بودم موجودی این عطر تموم شده بود و به احتمال زیاد هر وقت که موجود بشه از تولیدات جدید خواهد بود اگرچه بچ کد رو هم حتما چک خواهم کرد
یه گلایه هم از خودم دارم که دیشب رو محروم موندم از حضور گرم دوستان و کم سعادت بودیم از اینکه همراه دوستان باشیم
حضورتون مستدام عزیزان 
۱۳ شهریور ۹۵

با سلام 
فقط می تونم بگم آفرین جناب ایکاروس
 
۱۶ شهریور ۹۵

سلام دوستان عزیز
به سام عزیز 
من امروز این کار که واسه می ۲۰۱۵ بود گرفتم راستش خیلی ماندگاریش خوبه الان نزدیک به ۳ ساعته که اسپری کردم خانومم میگه فضای خونه از رایحه ارومش پر شده تقریبا ۳ اسپری انجام دادم
من شاید توقع کمی دارم . واسه تو چطوریه؟
۱۷ شهریور ۹۵

درود srlock عزیز, 
اگر نشت نمیکنه ,و scent درسته . نگران نباشد 
روی عطر خودتون سر اسپری رو بردارید ,در فاصله ی محیط پایه ی پلاستیکی تا فلز دور اون وقتی عطر رو واژگون میکنیدو چند دقیقه نگه دارید نباید نشت کنه . 
بر قرار باشید .
به ناصر عزیز, 
. تولید می ۲۰۱۵ مشمول پایین آمدن کیفیت این عطر بوده. یکی دو سالی اینگونه بود. اما خوشحالم که شما از عطرتون راضی هستید.
۲۲ شهریور ۹۵

ممنونم سام عزیز، خوشبختانه نشتی نداره و خیالم راحت شد 
پاینده و برقرار باشی دوست عزیزم 
۲۳ شهریور ۹۵

به سام عزیز
راستش نظر شما رو من تایید می کنم
ماندگاریش یه خورده کمه اما رایحه این عطر من رو مجنون کرده زیر شیشه ادکلن من شماره کم رنگ داره اگه بار دیگه بخرم واسه تشخیص پر رنگ بودن شماره زیر شیشه کافیه؟ 
یه سوال دیگه 
به نظر شما واسه من مارلی هرود در زمستان مناسبه؟
۰۸ مهر ۹۵

دلم نیومد در مورد این عطر ننویسم !!

قبل از اینکه در مورد این "شاهکار" که سالهاست از من جدا نشده بنویسم ، برای اینکه متن در امتدادِ لقب شاهکار دادن به این عطر پیشینه‌ای از تجربه و سلیقه رو عنوان کنه باید بگم، من همیشه سقف عطر‌های کلکسیونم ۲۰۰ تا بوده . معمولاً ۳۰ تا Designer ما بقی‌ Niche .هر سال تعدادی رو حذف می‌کنم و تجربه‌های جدید رو اضافه می‌کنم ، این عطر رو روی قفسه ی Niche‌ها نگه میدارم. (.دلیلِ تمایلم به Niche‌ها در مجموعه‌ام ، جدا از کیفیّت به این دلیل بوده که عطر‌های Niche به دلیل بی‌ تفاوتی‌ِ نسبی که به مارکتِ عمومی‌ دارند و تهوری که به خرج میدند باعث میشند سلیقه در محیطی بسیار وسیع تر قرار بگیره . Niche‌ها خطر می‌کنند و این دایره ی سلیقه رو به اصطلاح expand می‌کنه . متأسفانه Designer‌ها با تفاوت‌های میلیمتری امروز تقریبا همه به هم شبیهند.)

این عطر رو نه‌ تنها در ردیف Niche بلکه چند ساله بین همه ی عطر هام به عنوان signature scent انتخابش کردم. هم به دلیل گرایش‌های شخصیتی و هم ساختار .در آغاز معرفی‌ِ این رویا نامه توجه رو به امضای زیبای استاد Francis kurkdijan جلب می‌کنم تا برداشت از این عطر به عنوانِ شاهکار با مکث آغاز نشه. 

۴ نوت اجزای این معماری رو تشکیل میدند(به فارسی) ،برگ بنفشه،نعناع هندی،کهربا و مشک. که بسیار استادانه ترکیب شدند تا خالق یکی‌ از رازگونه‌ترین عطر‌های ساخته شده در کلاسِ Fougere باشند. کلاسیک، مدرن. درست مثلِ یک تکه عتیقه‌‌ و آنتیک در یک معماریه مدرن.masculine اما ظریف. احساساتِ متراکم شده در یک بطری ! بسیاری فضای این عطر رو فضای غمگینی میدونند اما تصورِ من از این عطر دقیقا یک مردِ مغرور ،درونگرا ، جذاب، ساده اما پیچیده ، که تقاضای گفتگو رو رد می‌کنه و زیبایی خودش رو با سکوت فریاد میکشه. عطر با هجومی از برگِ بنفشه و نعنأع هندی آغاز میشه ، سبز اما با زمزمه یی از گلبرگِ بنفشه ی خیس. رطوبتی با وقار که تصور رو در قالب فضای واقعی‌ به سادگی‌ با خود میبره. نیم ساعت بعد scent وارد فضایی کمی‌ صابونی میشه و کهربا آرام به عطر اضافه میشه که حالا عطر داره آرام به تکامل میرسه. در ادامه مشک به این زیبای اضافه میشه تا عطر با کمی‌ شیرینی‌ رو به dry down بره. من این عطر رو ایده‌ای مشابه با irish tweed اما با فضایی جدا درک کردم . تشابهاتِ بسیاری در مورد این عطر گفته شده مثلِ بوی سیمانِ خیس، بوی خاک بعد از باران یا بوی کرمِ خیار یا شباهت با fahrenheit . که من با اکثرشون مخالفم اما میفهمم چرا و فضایی رو که اشاره می‌کنند درک می‌کنم. البته دلیلش شایدمطالعه ی کم در مورد این scent و قضاوتِ کمی‌ عجولانه در آغازِ این عطر باشه . جالبه بدونید این عطر روی لباس فقط در دو نوتِ آغاز تا انتها می‌‌ایسته و هرگز کهربا و مشک به عطر ورود پیدا نمیکنند !! دقیقا اینجاست که عطر به کرم خیار ،یا فضای fahrenheit تشبیه میشه .این عطر فقط روی پوست بدن در ادامه کامل میشه. این عطر رو من هر چهار فصل استفاده می‌کنم ، پخش و ماندگاریش هنوز با اینکه reformulate شده راضی‌ کنندست. من در همون آغاز عاشقِ این عطر شدم اما بد نیست بگم مخصوصاّ برای آقایون ،عطر‌هایی‌ که شاید در ابتدا شما رو دفع اما در عین حال شما رو وادار به کشفشون می‌کنند عطر‌هایی هستند که شما نهایتا عاشقشون میشید و این عطر دقیقاً از همین دسته است . این عطر به هیچ عنوان عطری نیست که به عنوانِ عطر برای سن و سال بالا شناخته بشه ، اما با خصوصیاتِ خاص جدا از تکرار‌ها سرِ جای خودش می‌ایسته و کاراکترِ همگونِ خودش رو در هر سنی مجذوب می‌کنه. با پوشش‌های ساختار شکن ( نه‌ در حالِ جیغ ! ) اما minimalism یا استایل‌های black tie بسیار همخونی داره .
بازخورد، من بازخورد به یک عطر رو زیر مجموعه و تحت تاثیرِ فاکتور‌های دیگه مثلِ پوشش ، دیگر خصوصیات ظاهری و رفتار میدونم ,با همه ی احترامی که برای سلایق مختلف قائلم اما باید بگم اون کسی‌ که وقتی‌ مثلا one million یا spice bomb یا sauvage استفاده کردید به شما compliment میده مطمئنا بازخوردی نسبت به این عطر نشون نمیده. اینکه این خوبه یا نه‌ رو به قضاوت و کاراکتر خودتون واگذار می‌کنم...
۰۶ خرداد ۹۵

با درود خدمت سام عزیز. حضور مجدد شما رو در حلقه عطرافشان خوشامد میگم. امید واثق دارم ازین پس حلقه عطر افشان با حضور ایکاروس بزرگوار و جنابعالی و سایر مهربان یاران گرم و گرمتر خواهد شد. پاینده و پیروز باشید.
۰۶ خرداد ۹۵

* Francis Kurkdjian 
۰۶ خرداد ۹۵

ممنونم فریار عزیز،

من هم از همصحبتی با هموطنان اینجا در رابطه با عطر خیلی‌ لذت میبرم. احساساتِ شرقی‌ نسبت به رایحه برام خیلی‌ آشنا و ملموسه . گاهی تحت تاثیر فضا‌هایی‌ که از یک عطر با روحیات ایرانی‌ در اینجا مجسم میشه از شمال تا جنوبِ طبیعتِ ایران رو ‌نفس می‌کشم. مخصوصاّ چند تا از نوشته‌های شما رو با همه‌ام لمس کردم.
این عطر رو من عاشقشم و چندین روز بود دوست داشتم در موردش اینجا بنویسم اما اینکار رو نکردم تا امروز که خیالم بابت یک مساله یی که آزارم میداد راحت شّد . امیدوارم خانم سحر هم دوباره حضور داشته باشند تا خوشحالیم تکمیل بشه.
۰۶ خرداد ۹۵

از اظهار لطفت ممنونم سام عزیز. اتفاقا یکی از بهترین عطرهای من که خیلی دوستش دارم همینه. درست به سان فارنهایت ممکنه مقبول خاطر بسیاری واقع نشه ولی عاشقان خاص خودش رو داره. پس از مطالعه کامنت زیبای شما علاقم به فورهیم بیش از گذشته شد. از اینها که بگذریم باید عرض کنم من دوستان بسیار عزیزی رو از قبل محفل عطرافشان در جای جای گیتی پیدا کردم. ایکاروس فرزانه از شهر خودم تهران، Ssh عزیز و حسن خان کبیری، دو یار گرانمایه از خطه جنوب، نوید جان ابوطالبی از دیار فارس، شهر جهرم، mhask عزیز از اروپا، سیاوش، حامد نیک، محمد استوار زاده، امیر رضا اجلی، وحید، همگی عزیز و گرامی و البته سایر مهربان یارانی که نام نیکویشان اکنون در حافظه ام نیست. اینک نیز سام از دیار ینگه دنیا به جمع یاران موافق پیوسته. مقدمش گرامی. شک ندارم پس از گرد و خاکی که به پا شد(و تک تکمان در آن سهیم و شریک بودیم) فرج بعد از شدت حاصل خواهد آمد و رشته الفت و مودت مستحکم تر از پیش خواهد شد. همه تان را صمیمانه دوست دارم. چنانچه از بابت کامنت من ذیل پیج لالیک دوست یا دوستانی رنجیده خاطر شده اند از صمیم دل از ایشان پوزش می طلبم. معاشران گره از زلف یار باز کنید/ شبی خوشست بدین قصه اش دراز کنید/حضور مجلس انس است و دوستان جمعند/وان یکاد بخوانید و در فراز کنید. ارادتمند تک تک عطرافشانی ها فریار.
۰۸ خرداد ۹۵

فریار جان دوستت دارم.
انشاله در زندگی همیشه موفق باشی.
یک تجربه ای که بنده در طول سالها زندگی مشترک زناشویی کسب کردم و مطمئنم بکار شما هم میاد اینه که قبل از چهار مناسبت عیدنوروز، سالگرد ازدواج، جشن تولدم و روز مرد اسم عطری رو که دوست دارم داشته باشم و پول برای خریدش کم دارم، چندبار جلوی همسرم میارم که عجب عطریه و کاش میشد میخریدمش و ازاین جور صحبتها. خلاصه در اون مناسبت برای باز کردن کادو، نیازی به حدس زدن ندارم. همسر عزیز کارشو بدرستی انجام داده.
انشاله هوا بهتر شد خوزستان در خدمتت هستم.
با سرچ کردن عطرهای دیسکانتینو شده مورد علاقه من، شمارمو پیدا میکنی.
۰۸ خرداد ۹۵

تمنا می‌کنم فریار جان ، 

فکر می‌کنم توی این جمع بچه‌های دهه ۶۰ یا اواخر ۵۰ کم نباشند. مرور خاطرات دوستان نسبت به عطر‌ها من رو به این حدس رسوند. قصه ی اکثر ما از اسپری‌های یواشکی از aramis ۹۰۰ِ پدر آغاز شده ! تجربه ی من در پی‌ مچ گیری هنگام اسپری کردن ۹۰۰ ( اونهم لوازم یک پدرِ نظامی !) ختمِ به خیر شّد و به کادو گرفتنِ یک Azzaro pour homme انجامید ! قدم بعدی اکثر ما DERRICK بود !! که وقتی‌ زنگ اخر جلوی مدرسه رازی غرق در بستنیه پوپ بودم از کلاسورم افتاد و شکست ,اولین compliment زندگیم رو از مردمِ توی پیاده رو گرفتم ! خیلی‌ هم خوشحال شدم lol کمی‌ که گذشت فکر می‌کنم همه ی ما بین دو راهی JAZZ و Brut عمیقا درگیر بودیم ! خدا رو شکر خریدِ من به jazz منتهی شّد !!! آخرین خاطراتِ اون روزهای من در ایران ، محله مون خیابانِ دروس و یخچال به jazz گره خرده ! سپس پرواز و آستینی خیس از بغضِ رامسر .
فریار جان آدمها با خاطرات مشترک هرجا که باشند ،یک جایی‌ از قصه دوباره به هم میرسند. شاید دلیلِ لذت بردنِ من از بودن کنارِ شما و دوستان هم به همین دلیله. 
۰۸ خرداد ۹۵

با سلام به خدمت همه عطر افشانی های عزیز خصوصا جناب ایکاروس به سبب بازگشت مورد انتظار_بعد از آن غیبت دور از انتظار- و جناب فریار عزیز استاد سخن به سبب لطف و محبتی که بی دریغ به همه دارند.
فریار جان من هم از اینکه دوستانی -مجازی- مثل شما دارم خوشحالم و - همانطور که از عطرافشان خواسته ایم در محفلی خصوصی جمع شویم تاچهره به چهره، رو به رو هم صحبت شویم- آرزو دارم هر چه زودتر این مجاز تبدیل به حقیقتی شود.از کوزه همان برون تراود که در اوست.این حرف های ملیح و نکته دار و شیرین فقط از دهان یک -به قول خودمانی- "خوش مشرب" در میآید
حضرت سعدی میفرماید:
گر خیال یاری اندیشند باری چون تو یار/یا هوای دوستی ورزند باری چون تو دوست
امیدوارم دوستان و همه صاحبنظرانی که چه تخصصی و چه از روی تجربه و آزمون نکته ای در مورد عطری دارند، نقل کلام خود را در این محفل گرم -که انگار گلستانیست از رنگ و بوهای فرح بخش- بریزند.
۰۸ خرداد ۹۵

درود خدمت ssh بزرگوار. ارادتمندم. جوینده یابندس. شماره همراه شما رو بدست میارم. ان شا اله در تهران پذیرای شما خواهم بود. و اما راجع به پند مشفقانه شما باید عرض کنم برادر جان دیر زمانیست که این حیلت را بکار میبندم . همسر عزیزم نیز با وجودی که مدت مدیدیست بر این خدعه، معرفت و آگاهی یافته  لیکن "تجاهل العارف" می کند و کما فی السابق به بنده در خرید عطر مساعدت می رساند. Ssh گرامی اگر شعبده جدید و بدیعی در آستین معرفت داری بنمای که خدعه قدیم به کلی نخ نما شده. سپاس.
۰۹ خرداد ۹۵
1 تشکر شده توسط :
 • mgh9271 avatar

سام عزیز من رو به عمق خاطره بردی. چه سعادتی داشتی که در دو راهی جاز و بروت اولی رو انتخاب کردی. شیشه بروت برای من بیشتر از اینکه یادآور یک عطر باشه یادآور "ابریق می" خیام در رباعی معروفش " ابریق می مرا شکستی ربی" بود. اگر تمثال مبارک ناصرالدین شاه یا مظفرالدین شاه رو وسط شیشه ش می چسبوندیم میشد به جای میز توالت، بگذاریمش روی دکور. همیشه در گوشه میز توالت خونمون خاک میخورد و کسی زهره و یارای استفاده از اون رو نداشت. چارلی و مکسی در قیاس با بروت ریح بهشتی داشتند. یادش بخیر. امید دارم  این سلسله گپ و گفت ها در آینده مکرر شود. ضمنا سام عزیز من تصور میکردم شما در ایالات متحده اقامت دارید و به همین خاطر از اصطلاح " ینگه دنیا" استفاده کردم. امروز که رویوی زیبای شما ذیل پیج نرولی پورتوفینو رو میخوندم متوجه شدم ساکن انگلستان هستید که بدین وسیله اشتباهم رو اصلاح میکنم. پاینده باشی.
۰۹ خرداد ۹۵

درود بر دوست عزیزم سیاوش. از اظهار محبت شما ممنونم. شایسته اینهمه لطف نیستم. آنچه گفتید آینه تمام نمای وجود عزیز خودت بود. من هم چون شما امید دارم روزی به مدد عطرافشان فرصت دیدار دوستان حاصل آید. تعبیر زیبای شما"چهره به چهره رو به رو" من رو یاد شعر منتسب به طاهره قره العین، شخصیت ساختار شکن انداخت که سرانجام جان در راه آرمان باخت. ابیاتی از این شعر زیبا رو تقدیم حضور میکنم. گر به تو افتدم نظر چهره به چهره رو به رو/ شرح دهم غم تو را نکته به نکته مو به مو/از پی دیدن رخت همچو صبا فتاده ام/ خانه به خانه در به در کوچه به کوچه کو به کو/ مهر تو را دل حزین بافته با قماش جان/ رشته به رشته نخ به نخ تار به تار پو به پو/در دل خویش طاهره گشت و ندید جز تو را/ صفحه به صفحه لا به لا پرده به پرده تو به تو (کو، پو، تو، هر سه بر وزن او). پیروز و سر بلند باشی.
۱۰ خرداد ۹۵

درود بر فریار
آقا مجبورم میکنی فوت کوزه گری هم بهت نشون بدم.
این آخرین ترفندمه امیدوارم به کارت بیاد.
خانم من لوازم آرایشی وعطر از بوتیکی میگیره که مال دوستم و خانمشه. اگر شماهم همچین موردی دارید کافیه که فروشنده کمی همکاری کنه و زمانی که خانمت تنها میره اونجا عطری رو که قبلا با فروشنده هماهنگ کردی نشون خانمت بده که آره چند وقت پیش فریار اینجا بود و عاشق این عطر شد و ازاین صحبتها. دیگه بقیش حل میشه و چند وقت بعد صاحبش میشی.
آقا وجدانا منو تو معذورات قرار ندید. اگر خانمم اینو بخونه دیگه اسانس هم برام نمیگیره.
۱۰ خرداد ۹۵

به ssh و فریار عزیز
آقا یه راه ساده تر؛یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم!
همین سایت عطرافشان رو به خانومتون معرفی کنین و بهش بگین که با چه اسمی میاین سایت. هر از چندگاهی به بهانه مناسبت ها و سالروزهای مختلف، چند روز قبلش زیر اون عطری که میخاین داشته باشین یه ریویوی پت و پهن بنویسین و در آخر از علاقه شدیدتون به داشتن همچین عطری بگین. داخل پرانتز هم یکم از اوضاع نابسامان مادی و جیب خالی شکایت کنین تا در روز موعود همون عطر رو از جعبه کادو بیارین بیرون!خلاس!
۱۱ خرداد ۹۵

درود خدمت دوستان صمیمی ssh گرامی و سیاوش جان. ترفندهای بدیع و کارسازی ارائه فرمودید. بی جهت نیست که گفته اند: هنر نزد ایرانیان است وبس". از هر دو عزیز بی نهایت سپاسگزارم.
۱۱ خرداد ۹۵

سلام متاسفانه كيفتش نسبت به قبلاً پايين اومده 
۲۸ اردیبهشت ۹۵
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات اصلی (غیر پاسخ) غیر مرتبط با محصول خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.

تماس با عطرافشان

برای دریافت مشاوره خرید و انتقال مشکلات خود می توانید با بخش فروش عطرافشان تماس بگیرید.

8363 3394 021

پرسش های متداول

بسیاری از سوالات شما بین کاربران دیگر نیز مشترک است. این سوالات و پاسخ آنها را از اینجا ببینید.

پرسش ها

قوانین سایت

به منظور حفظ حقوق کاربران گرامی قوانینی برای اداره بهینه سایت وضع شده است.

مشاهده قوانین
نماد اعتماد ملی